Instytut Geografii · Wydział OiG · Uniwersytet GdańskiKwiecień 20 2018 12:35:53
Nawigacja
Strona główna
Dyrekcja Instytutu
Rada Instytutu
Biblioteka IG
Kalendaria
Kierunki studiów
Rekrutacja
Plany studiów
Programy studiów
Plan zajęć
Konsultacje
Prace i egzaminy dyplomowe
Informacje dla studentów

SKNGP UG
SKNG UG
KNDG UG
PTG

Przewody doktorskie / procedury
Konferencje
Konkursy
Inne informacje

Odnośniki
Mapa stronyInstytut Geografii Uniwersytetu Gdańskiego

Instytut Geografii, złożony z dziewięciu jednostek organizacyjnych, wchodzi w skład Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Od lutego 2010 r. siedziba Instytutu Geografii mieści się w czterokondygnacyjnym skrzydle B kompleksu budynków położonych w Gdańsku przy ul. Bażyńskiego 4. Dwie niższe kondygnacje zajmują sale dydaktyczne, składnica map, laboratoria naukowe i dydaktyczne oraz przestrzenie rekreacyjne dla studentów. Na wyższych kondygnacjach znajdują się pokoje pracowników oraz Sekretariat i Dyrekcja Instytutu.

 INSTYTUT GEOGRAFII UG

ul. Bażyńskiego 4, 80-309 Gdańsk
tel. 58 523 65 01 wew. 65 01
e-mail: ig@ug.gda.pl

www.geo.univ.gda.pl

Aktualne numery telefonów pracowników Instytutu Geografii UG >> spis telefonów


Uprzejmie informujemy, że używamy plików cookie (tzw. ciasteczek) i podobnych technologii w celach autoryzacji, zbierania statystyk i ułatwienia korzystania z serwisu Uniwersytetu Gdańskiego. Korzystając z naszych stron wyrażasz zgodę na ich użycie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.
Tutoring na WOiG UG
OGŁOSZENIA:
.
Oferta seminariów licencjackich w roku akademickim 2018-2019
Katedra Geografii Społeczno-Ekonomicznej >>

Katedra Gospodarki Przestrzennej >>

Katedra Hydrologii >>

Katedra Limnologii >>

Katedra Meteorologii i Klimatologii >>

Katedra Geomorfologii i Geologii Czwartorzędu >>

Katedra Geografii Fizycznej i Kształtowania Środowiska >>

Harmonogram dni otwartych w katedrach Instytutu Geografii 28.02. – 6.03.2018
W związku ze zbliżającymi się zapisami na seminaria licencjackie (7-16 marca 2018.r.) katedry IG zapraszają studentów II roku studiów licencjackich do zapoznania się z ich ofertą dydaktyczną, którą zaprezentują w ramach tzw. dni otwartych katedr.

Poniżej harmonogram tychże dni w poszczególnych katedrach.

Harmonogram dni otwartych w katedrach Instytutu Geografii 28.02. – 6.03.2018 >>

Medal im. E. Kwiatkowskiego dla prof. Tadeusza Palmowskiego

Rada Miasta Gdyni na sesji 24 stycznia 2018 r. przyznała prof. dr. hab. Tadeuszowi Palmowskiemu Medal im. Eugeniusza Kwiatkowskiego! Na uroczystej sesji Rady Miasta w dniu 10 lutego 2018 r. wyróżnienia zostały wręczone laureatom.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta Gdyni można przeczytać, że: Medal im. Eugeniusza Kwiatkowskiego jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania za wybitne zasługi dla rozwoju miasta oraz rozsławianie Gdyni w kraju i na świecie. Jego laureatami mogą zostać obywatele polscy i cudzoziemcy oraz organizacje społeczne, zawodowe, przedsiębiorstwa i instytucje. Rocznie można nadać nie więcej niż trzy medale. Został ustanowiony przez Radę Miasta Gdyni 30 czerwca 1993 roku.

W uzasadnieniu do uchwały o nadaniu prof. Tadeuszowi Palmowskiemu Medalu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego czytamy: „To niestrudzony badacz gospodarczych przemian Gdyni, uważny obserwator jej przestrzeni, szczególnym sentymentem naukowym darzy gospodarkę morską trwale związaną z miastem. To również pasjonat fotografii i dociekliwy badacz, geograf poznający świat poprzez podróże, unikający kategorycznych wypowiedzi na temat obszarów, których nie odwiedził osobiście. Swym doświadczeniem podróżnika dzieli się podczas licznych prelekcji i wykładów krajoznawczych organizowanych po powrocie z egzotycznych wypraw”.


Medal Pamiątkowy PTG dla Instytutu Geografii
Szanowni Państwo,
Instytut Geografii UG został uhonorowany przez Polskie Towarzystwo Geograficzne Medalem Pamiątkowym wybitym z okazji przypadającego w 2018 roku Jubileuszu 100-lecia działalności PTG oraz Roku Polskiej Geografii. Medal odebrał w dniu 27 stycznia br. Pan Profesor Mirosław Miętus.

Medal PTG >>

Pismo PTG >>

Ranking kierunków studiów Perspektywy 2017


Nasze kierunki studiów w pierwszej piątce w Polsce! Kierunek Gospodarka przestrzenna prowadzony w Instytucie Geografii na Wydziale Oceanografii i Geografii UG znalazł się na 4 miejscu, a kierunek Geografia na 5 miejscu Rankingu Kierunków Studiów 2017 organizowanego przez miesięcznik "Perspektywy". Analizie poddano wszystkie uczelnie akademickie w Polsce oraz prowadzone w nich kierunki studiów. Ranking Kierunków Studiów uwzględniał siedem kryteriów, w tym m.in.: prestiż, sytuację absolwentów na rynku pracy, potencjał akademicki i efektywność naukową.

Ranking Gospodarka przestrzenna

Ranking Geografia

Nagroda dla Pana dra Marcina Połoma
Miło nam poinformować, że Pan dr Marcin Połom został laureatem nagrody Gdańskiego Towarzystwa Naukowego i Prezydenta Miasta Gdańska dla młodych badaczy. Rozprawę doktorską pt. "Przemiany funkcjonowania komunikacji trolejbusowej w Polsce w latach 1989-2013" uznano za najlepszą pracę z zakresu Nauk o Ziemi w 2016 r.
Panu Doktorowi serdecznie gratulujemy!

Dyrekcja Instytutu Geografii

Nagroda im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza dla Pana prof. dra hab. Stanisława Fedorowicza

Miło nam poinformować, że Pan prof. dr hab. Stanisław Fedorowicz, kierownik Katedry Geomorfologii i Geologii Czwartorzędu, został tegorocznym laureatem nagrody „Nauczyciel Roku” im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza, przyznawanej w Uniwersytecie Gdańskim za szczególne osiągnięcia dydaktyczne.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy!

Dyrekcja Instytutu Geografii
Kronika spotkań rocznika 1957-1961 geografii
Kronika spotkań rocznika 1957-1961 geografii >>
.
Stron 1 z 2 1 2 >
Prezentacja jednostek:

K. Geogr. Społeczno-Ekonom.
K. Geogr. Fiz. i Kszt. Środowiska
K. Geogr. Rozwoju Regionalnego
K. Geomorf. i Geol. Czwartorzędu
K. Gospodarki Przestrzennej
K. Hydrologii
K. Limnologii
K. Meteorologii i Klimatologii
Prac. Analiz Terytorialnych
Prac. Dydaktyki Geografii
Prac. Kart., Teledet. i SIG
Prac. Rek. Zmian Środowiska
Stacja Limno. w Borucinie
Login
Nick

HasłoZapomniałeś hasło?
Poproś o nowe tutaj.